Щоб захистити військових від куль та осколків при виконанні завдань, необхідний надійний балістичний захист. Він значно підвищує шанси на виживання під час бойових зіткнень та допомагає зменшити ризик серйозних травм.
Що таке балістичний захист і для чого він потрібен?
Цим терміном називають спеціальне тактичне спорядження, яке забезпечує захист від куль, уламків і наслідків вибухів. Це балістичні пакети, захисні плити для ніг, шиї, плечей, паху. Їх застосовують в умовах бойових дій, військових операцій, правоохоронних заходів або для особистої безпеки.
Типи балістичного захисту: різновиди та рівні безпеки
Існує кілька типів, кожен із яких призначений для різних умов та рівнів загрози:
- М’який – виготовляється з легких, гнучких матеріалів, як-от кевлар або арамідні волокна, що дозволяють ефективно захищатися від пістолетних куль, уламків та шрапнелі. Такий тип є зручним для постійного носіння і дозволяє бійцю зберігати мобільність. Використовується у бронежилетах для щоденного патрулювання та у ситуаціях із помірним рівнем загрози.
- Жорсткий – застосовується в ситуаціях, де ризики значно вищі й потрібно захиститися від більш потужних снарядів, як-от гвинтівкові кулі. Цей тип спорядження виготовляється з міцного протикульового матеріалу (кераміки, сталі, поліетилену високої щільності).
Для збереження життя і здоров’я військового застосовуються також шоломи з балістичним захистом. Вони захищають одну з найбільш вразливих частин тіла від уламків і куль.
Індивідуальний протиуламковий захист забезпечують жорсткі вставні пластини, що інтегруються в бронежилети. Для групових операцій використовуються балістичні щити. Вони захищають велику поверхню тіла і дозволяють команді зберігати безпеку під час просування у ворожому середовищі.
Як вибрати балістичний захист: на що звертати увагу?
При виборі важливо враховувати кілька важливих критеріїв:
- Рівень захисту. Він має відповідати потенційним загрозам та стандартам безпеки, наприклад, за класифікацією NIJ (National Institute of Justice).
- Вага та зручність. Балістичний захист має бути не тільки надійним, а і зручним і ергономічним. Це особливо важливо під час виконання завдань, коли потрібно перебувати в русі протягом тривалого часу.
- Сумісність з іншими елементами екіпірування. Здебільшого він є частиною багатокомпонентного спорядження, тому важливо, щоби він легко поєднувався з його складниками.
- Тривалість використання та зносостійкість. Матеріали, з яких виготовлений захист, мають витримувати складні умови експлуатації протягом значного часу. Вибір міцних, зносостійких елементів з кевлару, композитних поліетиленових пластин, балістичної тканини, армованих вставок забезпечує ударостійкість і протиуламковий захист.
Вибір балістичного захисту має поєднувати стійкість до ударів, комфорт і функціональність.
Переваги використання балістичного захисту
Він є незамінним завдяки таким перевагам:
- ефективний захист від осколків та куль, що знижує ризики травмування і смертельних поранень у бойових умовах;
- мобільність і комфорт завдяки поєднанню високого ступеня безпеки з можливістю вільного руху під час операцій;
- широкий спектр застосування: бронезахист використовується військовими, поліцією, охоронними структурами та цивільними в екстремальних ситуаціях.
- Усі ці переваги роблять таке екіпірування важливим для збереження життя та здоров’я тих людей, які піддаються високим ризикам.
Чому варто замовити балістичний захист в магазині Defence Ukraine
Щоби купити надійний бронезахист, якісні плитоноски та інше військове спорядження за прийнятними цінами, скористайтеся пропозиціями інтернет-магазину Defence Ukraine. У нас можна швидко замовити товари самостійно через кошик чи з допомогою консультантів. Доставка амуніції здійснюється по всій Україні протягом 1-2 днів.