Військові шоломи, також відомі як каски, є одним із найважливіших елементів захисного спорядження для військовослужбовців, а також правоохоронців. Їхня головна функція – захист голови від уламкових уражень, вибухових хвиль, куль дрібних калібрів та інших небезпечних чинників.
Критерії вибору військових шоломів
1. Матеріал. При виборі шолома важливо зважати на матеріал, з якого він виготовлений. Шоломи поділяються за матеріалом на три категорії: металеві, неметалеві, металево-неметалічні композитні.
- Металеві шоломи мають високий рівень балістичної стійкості та стійкість до високих температур. Але в них низька мобільність та обмежена вентиляція.
- Неметалеві шоломи. Виготовлені з композитних матеріалів, таких як кевлар, арамідні волокна або полікарбонат. Найбільш популярними є шоломи з кевлару та надвисокомолекулярного поліетилену. Кевларовий шолом міцний, здатний поглинати та розподіляти удари. Такі каски військові легкі, мобільні, мають гарну вентиляцію. Проте вони мають нижчий рівень балістичної стійкості, порівняно з металевими шоломами. Шоломи з надвисокомолекулярного поліетилену (UHMWPE) мають невелику вагу. Шляхом цього знижується навантаження на голову. Це зручно, особливо, якщо ви знаходитесь в шоломі протягом довгого часу. Але коли мова йде про шолом, то кевлар - більш надійний матеріал у питанні захисту.
- Металево-неметалічні композитні шоломи. Поєднують в собі переваги металевих та неметалевих шоломів. В них збалансований рівень балістичної стійкості та ваги, покращена вентиляція та мобільність.
У будь-якому разі вибір матеріалу залежить від вашого бюджету, потреб та персональних вподобань.
2. Колір. Шоломи бувають різних кольорів. Слід обирати колір, залежно від того, в яких умовах буде перебувати військовий. Якщо це степ або лісиста місцевість в осінній період - краще підійде койот. Для ефективного маскування в лісі, горах, пустелі та міській місцевості - вам підійде мультикам. Піксель добре підходить для міської місцевості та лісистої місцевості. Олива- для лісистої місцевості, боліт та вологих середовищ. Чорний колір може бути ефективним для маскування вночі.
3. Системи кріплення. Системи кріплення шоломів відіграють важливу роль у забезпеченні комфорту під час носіння шолома. Вони фіксують шолом на голові, регулюють його посадку та розподіляють вагу рівномірно. Є два основні типи:
- Team Wendy - надзвичайно зручна, всього один оберт і шолом сидить ідеально. Вона має більше подушечок, а тому - комфортніша;
- BOA - буде дешевшою, але при цьому її так само легко підлаштувати під себе. Знову ж таки, все індивідуально, комусь ця система зручніша.
Типи військових шоломів
Сучасні військові шоломи поділяються на кілька основних класів, залежно від рівня їх балістичної стійкості та функціональних можливостей.
- PASGT: Має 19 куленепробивних шарів і частково закриває вуха. Є одним з найпоширеніших типів балістичних шоломів у світі.
- MICH: Шолом Mich часто відзначається своєю легкістю та комфортом. Розроблений для витримування куль 9 мм та 44 MAG.
- ARCH: Шолом з Данії з надвисоким балістичним захистом. Є найлегшим та найзручнішим шоломом з цієї групи, а також одним найефективніших у світі. Має рейки для кріплення аксесуарів та інтегровану систему зв'язку.
- FAST: Добре витримує постріли чи ураження уламками. Його вважають оптимальним для спецпідрозділів Має кріплення для сучасного обладнання. Легший та зручніший, ніж PASGT.
- Sestan-Busch: Хорватський шолом, виготовлений з композитних матеріалів, має ергономічну форму. Характеризується своєю легкістю та маневреністю.
Класи захисту тактичних військових шоломів
За стандартами безпеки є різні класи захисту. Наприклад, шоломи можуть відповідати вітчизняному класу захисту відповідно до ДСТУ, або американському NIJ, де рівні захисту визначаються від I до IV (I - найнижчий, а IV - найвищий):
- Клас I: Забезпечує захист від малокаліберних куль (до 9 мм) та осколків.
- Клас II: Забезпечує захист від 9-мм куль та осколків.
- Клас IIA: Забезпечує захист від 9-мм куль з твердим сердечником та осколків.
- Клас III: Забезпечує захист від бронебійних 9-мм куль та осколків.
- Клас IIIА: Забезпечує захист від бронебійних 9-мм куль та великих осколків.
- Клас IV: Забезпечує захист від бронебійних 7,62-мм куль та великих осколків.
Також є золотий стандарт захисту від уламків - V50. Існує три широко використовувані тести для отримання позначення V50:
- Стандарт НАТО - STANAG 2920.
- Стандарт США - Mill STD 662 E.
- Стандарт Великобританії - UK / SC / 5449.
Захист голови - це пріоритет. Тому шоломи на нашому сайті відповідають найвищим стандартам. Важливо вибирати шолом з відповідним класом захисту для ваших потреб та умов використання.
Як правильно вибрати шолом військовий
Вибір правильного військового шолома є життєво важливим для захисту вашої голови в бойових умовах.
- Розмір. Правильно підібраний розмір - це ключ до максимального комфорту та ефективного захисту.
Перед тим, як купити військовий шолом, виміряйте обхват своєї голови (на 2-3 см вище лінії брів і вух) та завжди звертайте увагу на рекомендації виробника. На Defenceukr.com.ua ви знайдете різні моделі та розміри, від S до XL, з детальним описом замірів.
- Кавер. Купуючи шолом, не забудьте про кавер. Це важливо. Кавер - це чохол, який надягається на каску зверху та захищає її від механічних пошкоджень. А ще він буде маскувати вас від ворога. Кавер обирається в залежності від того, на якій місцевості ви будете знаходитись.
- Сумісність з військовими аксесуарами. Далеко не всі клієнти перевіряють шолом на сумісність з дотичними військовими аксесуарами, такими як: активні навушники, кріплення, підсумки, кавери тощо. Ми завжди допомагаємо клієнтам підібрати сумісні елементи комплекту для максимальної зручності у «роботі».
Як замовити каску військову
На сайті Defenceukr.com.ua ви знайдете широкий асортимент військових касок- шоломів різних моделей та типів.
Замовити військовий шолом просто - оформити все самостійно на сайті Defenceukr.com.ua, або зателефонувати нам за номерами: +38 (073) 139-28-38 або +38 (067) 477-68-48. Наші фахівці з радістю допоможуть вам вибрати оптимальний варіант, враховуючи ваші потреби та бюджет.