Плити для бронежилетів бувають із різних матеріалів, і кожен має свої властивості. Один із них — кераміка.
Що таке керамічні бронеплити?
Як і сталеві чи поліетиленові, бронеплити керамічні — елемент індивідуального захисту в умовах ризику кульового чи осколкового поранення. Кераміка, з якої виготовляють пластини для бронежилетів, — це надміцний матеріал. Сировиною для неї найчастіше слугують оксид алюмінію, карбід кремнію чи карбід бору. Такі пластини вирізняються високою міцністю, твердістю та здатністю поглинати енергію удару.
Технологія виробництва такої броні поєднує декілька етапів, зокрема й випалювання в печах за температури близько 2000 °C. У результаті отримують матеріал із невеликою вагою й високою кулестійкістю. Завдяки композитним матеріалам, як-от надвисокомолекулярний поліетилен та арамідне волокно, такі пластини набувають амортизаційних властивостей і забезпечують кращий захист.
З такого матеріалу виготовляють бронеплити 6 класу захисту, а також броню нижчих класів. Забезпечуючи високий рівень захисту, вони ідеально підходять для військових в умовах бойових дій, спецпідрозділів поліції, Нацгвардії тощо.
Основні переваги керамічних бронеплит
Як і сталеві бронеплити, кераміка характеризується високим рівнем міцності та ударостійкості. Вона має й інші ключові переваги:
- легкість;
- стійкість форми;
- захист від множинних ударів;
- бронезахист від автоматних, снайперських і деяких бронебійних куль;
- стійкість до корозії та високих температур;
- високий ступінь амортизації ударів;
- мінімальний рикошет.
Броня з такими властивостями зручна під час виконання спецоперацій і тактичних завдань на полі бою, де важливо зберегти мобільність і бронестійкість.
Принцип роботи керамічних бронеплит
Одна з переваг броні з кераміки — особливий принцип роботи такого захисту. Влучаючи в кераміку, куля на мить затримується, а її серцевина розбивається й руйнується. Далі залишки вже зі зменшеною швидкістю проникають глибше в бронеплиту. У процесі енергія боєприпасу зменшується, а сама куля руйнується. Уламки та залишкова кінетична енергія поглинаються композитним пластиковим шаром, який завжди присутній у конструкції бронеплити з кераміки.
Водночас варто мати на увазі, що керамічна бронеплита — це одноразова броня. Після влучання кулі вона руйнується.
Як вибрати керамічну бронеплиту?
Щоб вдало вибрати керамічні пластини для бронежилетів, необхідно звертати увагу на такі характеристики броні:
- клас захисту;
- розмір і форма;
- вид сировини в кераміці;
- наявність додаткових композитних шарів;
- наявність сертифікатів та лабораторних висновків, що підтверджують клас захисту і якість броні.
Клас захисту шукають відповідно до типу потенційних загроз. Для потреб армії найкращий вибір — бронеплити 5–6 класу. Щодо сировини, то оксид алюмінію — вдалий варіант, якщо важливий баланс між ефективністю та ціною. А коли потрібен максимально надійний захист, тоді — карбід бору.
Купити керамічні бронеплити на defenceukr.com.ua
В інтернет-магазині Defence Ukraine є великий вибір товарів, необхідних для захисту та підтримання боєздатності української армії. Незалежно від того, потрібна вам балістика, якісна плитоноска чи бронеплити, у військторзі Defence Ukraine можна недорого купити необхідне.
Актуальні ціни та опис продукції є на сайті. Якщо знадобиться додаткова інформація чи допомога у виборі, фахівці компанії готові відповісти на ваші запитання. Замовити будь-який товар із каталогу можна онлайн із доставкою по Україні. А щоб наші клієнти були впевнені в якості продукції, яку замовляють, разом із товарами ми надсилаємо копії висновків лабораторії.